NASZA KADRA TO LUDZIE Z PASJĄ

Kadrę pedagogiczną naszego przedszkola stanowią wykształceni nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem w pracy pedagogicznej, którzy kochają pracę z dziećmi i z pasją oraz zaangażowaniem podchodzą do wykonywanych zadań.

Dyrektor
mgr Katarzyna Sobiech

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel języka angielskiego, terapeuta pedagogiczny i certyfikowany trener Treningu Umiejętności Społecznych. Koordynator procesów pedagogicznych w przedszkolu, lider Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli. Ukończyła:

 •   Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Nauk Pedagogicznych – kierunek Pedagogika (specjalności: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, pedagogika szkolna z socjoterapią i terapią pedagogiczną);
 •   Państwową Wyższą Szkołę Zawodową we Włocławku – studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Oświatą;
 •   Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu – studia podyplomowe na kierunku Język Angielski w Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej.

Autor innowacji pedagogicznej „Muchomorkowy Klub Mądrego Rodzica” oraz programu nauczania języka angielskiego „English Fun With Little Giants”.

Przez 6 lat pracowała w Stowarzyszeniu WIOSNA realizując program Akademia Przyszłości w województwie kujawsko – pomorskim (jako koordynator wojewódzki, koordynator ds. rekrutacji, lider i koordynator ds. wdrożeń).

Prywatnie pasjonatka Gruzji, Kaukazu, miłośniczka reportaży podróżniczych i muzyki rockowej.

Urszula Jasińska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego. W przedszkolu odpowiada za współpracę z władzami miejskimi, oświatowymi, instytucjami i partnerami współpracującymi z placówką, a także ze szkołami podstawowymi i przedszkolami. Ukończyła:

 •   Studium Wychowania Przedszkolnego w Toruniu.

W trakcie swojej pracy zawodowej wzięła udział w wielu różnorodnych formach doskonalenia zawodowego. Wśród najważniejszych wymienić należy: 

 • Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz, 
 • Rozwijanie kreatywności u dzieci w wieku przedszkolnym, 
 • Jak przygotować dzieci do nauki czytania, pisania i liczenia?, 
 • Skuteczne wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną i techniczną w przedszkolu, 
 • Jak kierować rozwojem emocjonalnym u dzieci w wieku przedszkolnym?

Zawsze uśmiechnięty wulkan energii, który uśmiechem zjednuje sobie nie tylko dzieci, ale również rodziców. Jej zainteresowania to podróże, muzyka oraz ciekawe techniki dekoracyjne. 

mgr Marta Lewandowska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, terapeuta pedagogiczny i pedagog specjalny. Koordynator ogólnopolskich akcji charytatywnych organizowanych przez UNICEF. Ukończyła:

 •   Medyczne Studium Zawodowe im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Terapeuta Zajęciowy;
 •   Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Nauk Pedagogicznych – kierunek Pedagogika (specjalności: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, pedagogika szkolna);
 •   Studium Kształcenia Kadr w Toruniu – studia podyplomowe na kierunku Oligofrenopedagogika.

Autor innowacji pedagogicznej „Świat wokół nas – przyroda, społeczeństwo, emocje”. Członek Zarządu Stowarzyszenia Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”.

Prywatnie mama 8-letniego Antosia i miłośniczka polskiego morza.

mgr Daria Nieradka

Nauczyciel wychowania przedszkolnego. Ukończyła:

 •   Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na Wydziale Pedagogiki i Psychologii – kierunek pedagogika (specjalności: pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, pedagogika opiekuńcza).

Posiada ukończony kurs kwalifikacyjny na animatora zabaw dla dzieci.

Chętnie włącza się w akcje charytatywne, np. poprzez współpracę z Fundacją Dr Clown czy udział w ogólnopolskiej akcji Marzycielska Poczta.

W wolnym czasie wykonuje kartki techniką Iris folding, jeździ na rowerze i czyta powieści o tematyce II wojny światowej.

mgr Karolina Pieńkosz

Nauczyciel wychowania przedszkolnego. Ukończyła:

 •   Studia magisterskie na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna w Kolegium Jagiellońskim – Toruńskiej Szkole Wyższej w Toruniu.

W celu rozwijania swojego warsztatu pracy korzysta z różnorodnych form doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz wsparcia nauczycieli z większym stażem pracy.

W wolnym czasie chętnie odpoczywa w otoczeniu przyrody, czyta książki psychologiczne i podróżnicze oraz ogląda filmy oparte na faktach.

mgr Małgorzata Samerek

Nauczyciel wychowania przedszkolnego. Ukończyła:

 •   Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na wydziale Nauk Pedagogicznych – studia magisterskie – kierunek Pedagogika (specjalności: pedagogika opiekuńcza, pedagogika ustawiczna);
 •   Wyższą Szkołę Humanistyczną Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie oddział w Bydgoszczy filia w Toruniu na Wydziale Nauk Społecznych – studia podyplomowe – kierunek Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.

Posiada ukończony kurs animatora zabaw dla dzieci, kurs na wychowawcę placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży, kurs lidera wewnątrzszkolnego doskonalenia nauczycieli.

Młoda mama Mateusza. W wolnym czasie kibicuje toruńskim drużynom sportowym, jeździ na rowerze, rolkach, podśpiewuje słuchając muzyki. Lubi podróże, podczas których preferuje aktywne zwiedzanie.

mgr Joanna Grębocka

Nauczyciel wychowania przedszkolnego. Ukończyła:

 •   Wyższą Szkołę Bankową – studia licencjackie na kierunku Pedagogika (specjalność: pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne);
 •   Kolegium Jagiellońskie – studia magisterskie na kierunku Pedagogika (specjalność: pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne).

Posiada ukończony kurs kwalifikacyjny na animatora czasu wolnego.

W wolnym czasie czyta książki, jej ulubionym gatunkiem są kryminały. Lubi także długie wycieczki rowerowe.lic. Oliwia Meller

Nauczyciel wychowania przedszkolnego. Ukończyła:

 •  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza – studia licencjackie na kierunku Pedagogika (specjalność: nauczanie początkowe i wychowanie przedszkolne).

Obecnie kończy studia magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Nauk Pedagogicznych – kierunek Pedagogika szkolna z elementami socjoterapii.

Angażuje się w zdrowy styl życia, poświęcając czas na aktywność fizyczną, taką jak siłownia, pływanie, jazda na rolkach i górskie wędrówki. Pasjonuje się gotowaniem i pieczeniem. Ponadto uwielbia podróże, które pozwalają jej odkrywać nowe kultury i smaki.

mgr Marta Grabowska

Nauczyciel języka angielskiego. Ukończyła:

 •   Uniwersytet im. Adama  Mickiewicza – studia licencjackie na kierunku Filologia angielska (profil: Literature and Culture);
 •   Uniwersytet im. Adama Mickiewicza – studia magisterskie na kierunku Filologia angielska (profil: językoznawczy).

Obecnie kończy studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie pedagogiczne – kwalifikacje nauczycielskie.

Uczestniczyła w wielu kursach, takich jak Akademia Lektora Katarzyny Duszy czy Dyscyplina w grupie przedszkolnej Moniki Sobkowiak.

Uczy z pasją, kreatywnie i nieszablonowo. Wychodzi z założenia, że traktuje dziecko tak jakby sama chciała być traktowana – z miłością i szacunkiem. Nieustannie doszkala się i szuka nowych rozwiązań tak aby jej nauczanie języka angielskiego sprostało wymaganiom dzisiejszych czasów. W swojej pracy kieruje się sercem i mottem, że dobra zabawa= efektywna nauka. 

Podczas swojej pracy stosuje takie techniki jak: ALM, TPR, Musical Babies oraz metodę holistyczną. Swoje zajęcia dodatkowo wzbogaca o zajęcia sensoryczne, które pozwalają dziecku chłonąć język angielski wszystkimi zmysłami.

Prywatnie muzykalna dusza, pasjonatka literatury, pływania, poetka amatorka oraz wielbicielka morza i zwierząt.

Julia Kwiatkowska

Asystent nauczyciela przedszkola. Obecnie jest na czwartym roku studiów magisterskich na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.

Ukończyła kurs kwalifikacyjny na animatora czasu wolnego.

W wolnym czasie lubi pływać, czytać książki i spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu ze swoim czworonożnym przyjacielem.

mgr Monika Chaustowicz

Asystent nauczyciela przedszkola. Ukończyła:

 •   Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu na kierunku Zarządzanie (specjalność: psychologia w zarządzaniu);
 •   Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Pedagogika (specjalność: opieka i wsparcie).

Pełni funkcję pedagoga w Diecezjalnym Ośrodku Adopcyjno-Opiekuńczym w Toruniu.

W wolnym czasie lubi spacerować, jeździć na rowerze, oglądać filmy oparte na faktach, układać kompozycje florystyczne i realizować się kulinarnie. Uwielbia spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Chętnie pomaga innym.

mgr Magda Wiśniewska

Asystent nauczyciela przedszkola. Ukończyła:

 •   Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Filologia polska (specjalność: ogólna);
 •   Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Pedagogika (specjalność: pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z profilaktyką uzależnień).

Ukończyła także kurs na animatora zabaw i gier.

Interesuje się muzyką, obserwowaniem przyrody, w szczególności fotografowaniem nieba i zachodów słońca. W wolnym czasie czyta książki, najbardziej interesujące są dla niej wątki psychologiczne i miłosne. W sezonie wiosennym i letnim lubi się wybrać na krótsze i dłuższe trasy rowerowe. Jest miłośniczką i posiadaczką zwierząt. Szczególną sympatią darzy koty.

Mariola Nowakowska

Szefowa kuchni. Jest osobą otwartą, pomocną i uśmiechniętą. Sport, a dokładniej bieganie,  to jej pasja. 

Grażyna Kościelska

Kucharka. Jej ulubione hobby to jazda na rowerze, czytanie książek i  praca w ogrodzie. Ma dwóch dorastających synów. Jest ciekawa świata i ludzi.

Małgorzata Dąbrowska

Woźna oddziałowa. Jej największą pasją jest krawiectwo, które też stanowi jej wyuczony zawód. Potrafi uszyć piękne stroje na każdą okazję dla młodszych i starszych przedszkolaków. Zawsze uśmiechnięta i chętna do pomocy. W wolnym czasie lubi jeździć na rowerze, chodzić na długie spacery i spędzać czas z rodziną.

Jolanta Flisiak

Woźna oddziałowa. Jest osobą życzliwą, otwartą, lubiącą ludzi i zwierzęta.  Wolny czas spędza aktywnie na łonie natury.

KONTAKT

adres:
Niepubliczne Przedszkole Językowe
„Mali Giganci”
Chmielna 36, 87-100 Toruń

email:
maligigancitorun@gmail.com

telefon:
+48 798 899 699

Pozostajemy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 17:00.